FASADY ALUMINIOWE

ZABUDOWA FASADOWA, FASADY ALUMINIOWE ŚLĄSK ZABRZE KATOWICE

FASADY ALUMINIOWE

Aluminiowe wykończenia architektury prezentującej otwartość i transparentność wobec otaczającej przestrzeni podbija serca projektantów i inwestorów. Szklane domy wyrastają we wszystkich miejscach współczesnego świata. Projektanci specjalną uwagę poświęca estetyce elewacji oraz wzornictwu systemów profili aluminiowych, które efektywnie spełniają najbardziej rygorystyczne wymogi. We współczesnej architekturze daje się zauważyć silna tendencja ku oszczędności formy konstrukcji budynków, przejrzystości detali i stosowania minimalistach rozwiązań. Są jednak pewne ograniczenia. Transparentne budynki zachwycające przechodniów, muszą jednocześnie spełniać wysokie wymagania w zakresie izolacji od warunków środowiskowych oraz komfortu przyszłych użytkowników. Firma Minor jest realizuje systemy fasad aluminiowych które spełniają najwyższe normy jakości.

Bez nowoczesnych i estetycznych systemów aluminiowych nie byłoby ekskluzywnych i reprezentacyjnych elewacji budynków. Systemy fasadowe służą konstruowaniu przeszklonych elewacji budynków, takich jak: banki, hotele, urzędy, biurowce, salony samochodowe, hale sportowe itp. Używane są także do wykonywania wielu konstrukcji przestrzennych i przeszkleń dachowych, których zadaniem jest odpowiednie doświetlenie wnętrz budynków i stworzenie w nich odpowiedniego klimatu i komfortu dla użytkowników. Stanowią doskonałe narzędzie kształtowania współczesnej architektury i realizacji śmiałych wizji projektantów.

Oszczędność formy i nowatorskie rozwiązania to znaki rozpoznawcze współczesnej architektury. Dzisiejsze systemy elewacyjne muszą być zaprojektowane i przemyślane zarówno pod względem estetycznym jak i funkcjonalno-użytkowym. Oferowane są rozwiązania profili okienno-drzwiowych i elewacyjnych o maksymalnie zredukowanej widocznej szerokości, dające efekt lekkości i prostoty wykonania.

Zachęcamy do kontaktu z Firmą Minor – jesteśmy w stanie zaproponować optymalne rozwiązania dla fasady Państwa budynku. Zaprojektujemy czy wykończymy fasadę z której Państwo będa dumni.

Elastyczność systemu umożliwia konstruowanie ścian wklęsłych, wypukłych, tworzenie fragmenów narożnych, łamanych w poziomie i w pionie – pozwala więc na wykonanie różnorodnych konstrukcji począwszy od typowej ściany osłonowej, poprzez rozbudowane ściany o dużych płaszczyznach przeszklenia, mocowanych do istniejących budynków lub do specjalnie przygotowanych konstrukcji stalowych, ściany wypełniające, aż do konstrukcji przestrzennych typu: rotundy, ogrody zimowe wiatrołapy, werandy, świetliki, daszki.

System fasad słupowo-ryglowych 

Oryginalny system profili aluminiowych służących do konstruowania i wykonywania nowoczesnych ścian osłonowych, daszków, świetlików itp. Konstrukcja nośna składa się z pionowych (słupów) i poziomych (rygli) profili o przekroju skrzynkowym. Do konstrukcji nośnej przymocowane są szyby lub inne wypełnienia za pomocą listew dociskowych. Od zewnątrz listwy te są maskowane zaokrąglonymi profilami zatrzaskowymi nadającymi ścianie estetyczny i efektowny wygląd. Profile aluminiowe dostępne są we wszystkich kolorach z palety RAL, z pełną gamą najnowocześniejszych lakierów syntetycznych lub rustykalnych. Malowanie odbywa się w nowoczesnej lakierni proszkowej, w ciągu technologicznym odpowiadającym normom europejskim zapewniającym wieloletnią najwyższą jakość powierzchni profili aluminiowych.

 

POPROŚ O WYCENĘ